شنبه 4 خرداد 1398

جلسه تخصصی فرهنگی شورای پدافند غیرعامل استان با ریاست مدیر کل اموراجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان برگزار شد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/11/15 12:06 بازدید: 80

خانم ابروفراخ مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان ضمن سلام و خیر مقدم به حاضرین و تبریک ایام دهه فجر و تسلیت ایام فاطمیه تصریح کرد: از اهداف کارگروه تدوین برنامه های فرهنگی برای مقابله با تهدیدات دشمن و نظارت بر اجرای آموزش های عمومی پدافند غیرعامل و برنامه ریزی در ساماندهی مناسب جهت استفاده بهینه از فناوری های نوین و بهره گیری از تجارب روز دنیا در حوزه آموزش فرهنگی و مشارکت مردمی در حوزه پدافند غیرعامل می باشد.

خانم ابروفراخ رئیس کارگروه تخصصی شورای پدافند غیرعامل به لزوم اعلام دیدگاه و نظرات کاربردی اعضا در راستای دستیابی به اهداف کارگروه تاکید کرد.

ابروفراخ افزود: پدافند غیرعامل فرایندی ساختارمند برای دستیابی به مقاومت ملی و افزایش اقتدار ملی است که نیازمند بسترسازی و شناخت ضرورتها و اهتمام برای الویت بندی در این حوزه است. تهدیدات امروز در حوزه پدافند غیرعامل از جنس فرهنگ نیازمند هوشیاری و دقت کافی است که با عزم ملی می تواند جلوی تهدیدات احتمالی گرفته شود.

آقای محمدپور مدیرکل محترم پدافند غیرعامل استان ضمن تشکر از برگزاری جلسه و تبریک ایام و تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) ضمن تبیین اهداف کارگروه یادآور شد: هدف دشمن ناامیدکردن مردم از طریق سیاه نمایی و عملیات روانی می باشد که با آموزش، فرهنگسازی و آگاهی بخشی با رویکرد حفاظت از جان و مال مردم و سرمایه می توان اهداف دشمن را بی اثر کرد.

ایشان به لزوم رصد، شناسایی و پایش تهدیدها و تاب آوری و مقاوم سازی و استفاده از ظرفیت سمن ها تاکید کرد.

سپس سایراعضای محترم جلسه مواردی را مطرح و پس از بحث و تبادل نظر موارد ذیل به تصویب رسید.

دولت و ملت همدلی و همزبانی