یکشنبه 28 مهر 1398

مدیرکل اموراجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان: قصه گویی، بستری برای اتفاق خوب است

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/07/16 14:08 بازدید: 167

مدیر‌کل اموراجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان در آیین افتتاحیه مسابقه استانی قصه‌گویی گفت: برگزاری جشنواره‌های قصه‌گویی، بستری برای رقم‌زدن اتقاق‌های خوب است تا در قالب قصه و نقد‌های سازنده، شاهد آینده‌ای روشن برای کودکان‌مان باشیم.

 منا ابرو فراخ در این مراسم که هم زمان با هفته ملی کودک صورت‌گرفت، روزجهانی و هفته ملی کودک را فرصتی برای ورود به دنیای کودکان و نگریستن به جهان از دریچه‌ی چشم آینده‌سازان دانست.

وی هم چنین الگو‌ها و رفتار‌های برنامه‌ریزی برای نسل کودک را بیان‌گر نگاه مثبت تصمیم‌گیرندگان به حوزه‌ی کودک و نوجوان عنوان‌کرد و افزود: چنان‌چه دنیای کودک به درستی طراحی‌شود، باورهایی راخواهد ساخت که از شعار فراتر رفته و آینده‌ای روشن برای این نسل ترسیم‌خواهد‌کرد.

ابروفراخ به ظرفیت‌های گسترده کودکان امروز و هم‌چنین پیشینه‌ی فرهنگی و هنری استان گیلان پرداخت و با بیان این‌که برگزاری جشنواره‌های قصه‌گویی می‌تواند اتفاق خوبی را برای فرزندان ایران اسلامی رقم‌بزند، تصریح‌کرد: تلاش‌تمامی دستگاه‌های فرهنگی نیز معطوف براین امر است تا زمینه‌های لازم برای رشد و بالندگی سرمایه‌های اجتماعی جامعه فراهم‌شود.

او درعین حال نگاهی ویژه به لزوم همراهی تمامی دستگاه‌های فرهنگی و گروه‌های مردم نهاد درمسیر توان‌مندسازی کودکان داشت و ضمن تاکید بر اهمیت شکل‌گیری مناطق و شهر‌های دوستدارکودک گفت: لازم است شرایط مناسب برای فضاسازی‌های کودکانه درجامعه نیز فراهم‌شود.

دولت و ملت همدلی و همزبانی