جمعه 2 فروردین 1398

گسترش فرهنگ کتاب خوانی نیازمند برنامه ریزی مدون است.

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/07/30 14:02 بازدید: 77

منا ابروفراخ بعدازظهر یکشنبه در نشست هم اندیشی هفته کتاب که در سالن جلسات اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان برگزار شد، اظهارکرد: باید با استفاده از شیوه های نوین فرهنگ کتابخوانی در سطح جامعه را افزایش دهیم.

ابروفراخ افزود: هفته کتاب و کتابخوانی فرصت مناسب برای ترویج این فرهنگ و آشنای عموم مردم به ویژه خانواده ها با کتاب و فرهنگ مطالعه و نقش آن در افزایش آگاهی است.

وی با بیان اینکه باید کتاب در سبد خانوارها قرار گیرد، گفت: گسترش فرهنگ کتاب خوانی نیازمند برنامه ریزی مدون است.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان با تاکید بر ضرورت ارائه راهکارهای جدی و عملی در راستای نهادینه کردن فرهنگ کتاب خوانی در جامعه، تصریح کرد: نخستین قدم در راستای نهادینه کردن این فرهنگ اهتمام جدی خانواده ها و اقشار مختلف جامعه به مطالعه کتاب است.

وی همچنین خواستار بهره گیری از ظرفیت سازمان های مردم نهاد برای ترویج این فرهنگ شد و گفت: باید کتابخانه های مساجد نیز فعال شده و از ظرفیت این اماکن بهره مند شویم.

ابروفراخ گسترش فرهنگ کتابخوانی را موجب کاهش آسیب های اجتماعی دانست و افزود: آموزش و پرورش با هم افزایی و تلاش مستمر باید فرهنگ مطالعه را در میان دانش آموزان نهادینه کند. دستگاه های فرهنگی با برنامه ریزی مدون توسعه و ترویج کتاب خوانی را در استان گسترش دهند.

وی با اشاره به برنامه های هفته کتاب خواستار تمرکززدایی برنامه ها در مرکز استان و گسترش آن بله مناطق کمتر برخوردارشد و اظهارکرد: توجه به کتاب و کتابخوانی نباید به هفته کتاب محدود شود.

دولت و ملت همدلی و همزبانی